Linka stalowa powlekana

W ofercie firmy AMIS znajduje się bogata oferta lin stalowych. W celu ochrony antykorozyjnej lub dla podniesienia własności mechanicznych lin podczas ich współpracy z napędami stosowane są różne rodzaje powłok zewnętrznych lin stalowych. Najbardziej popularną ochroną antykorozyjną jest ich ocynkowanie. Stosowane są dwie grubości pokrycia: cienka i gruba. Cieńszą warstwę cynku nakłada się elektrolitycznie, natomiast grubszą w sposób galwaniczny.

Inna metodą zabezpieczenia antykorozyjnego lin stalowych jest miedziowanie. Jest ono jednak stosowane niezwykle rzadko. Liny dźwigowe to przykład lin stalowych, których powierzchnia jest ocynkowana lub zabezpieczona smarem do lin. Smar do lin choć posiada niższe właściwości antykorozyjne to wpływa korzystnie na żywotność liny poprzez zmniejszenie tarć pomiędzy liną, a bębnem wciągarki. Najnowsze rozwiązanie to linka stalowa powlekana.

Lina stalowa zazwyczaj jest ocynkowana lub miedziowana. Dodatkowo linka stalowa powlekana jest tworzywem PCV. Tworzywo można wykonać w dowolnej kolorystyce oraz o określonych właściwościach. Najpopularniejsza linka stalowa powlekana jest miękkim tworzywem PCV zabezpieczającym przed uszkodzeniami wywołanymi przez twardą linę. W ostatnim okresie pewną popularność zyskuje linka stalowa powlekana twardym PCV. Taka stalowa linka powlekana służy jako lina napędowa do dźwigów.