Zakuwanie lin

W magazynie firmy Amis mamy możliwość zakuwania lin. Zakuwanie lin odbywa się za pomocą prasy hydraulicznej. Każde zakucie otrzymuje swój indywidualny numer. Numer ten widniej później w ateście, który jest wystawiany do każdej zakupionej u nas liny. Regularnie wykonujemy próby niszczące wykonywanych zakuć, aby mieć pewność, że zakucia wykonywane są prawidłowo i zgodnie z obowiązującymi normami. Zakuwamy zarówno liny dźwigowe, jak też liny ocynkowane, tworząc z nich zawiesia linowe wykorzystywane do różnych zastosowań. Preferujemy zakuwanie lin z naszej oferty, ponieważ możemy wtedy gwarantować ich jakość, potwierdzając to wystawianym certyfikatem.

Trudniej jest w sytuacji zakuwania materiału powierzonego nam przez klienta, ponieważ nie możemy wtedy wystawić na nie stosownego certyfikatu. Wśród odbiorców z branży dźwigowej popularne jest jednostronne zakuwanie lin ze śrubą oczkową za pomocą Z-złączki.

Dołączamy wtedy elastomery i podkładki, natomiast na drugą stronę dostarczamy luźno zawieszenia linowe ze sprężyną. Jeśli odbywa się zakuwanie lin cienkich, takich jak bardzo popularna lina dźwigowa 6,5mm PAWO819W możemy dostarczyć oprócz standardowego zawieszenia do lin o średnicach od 6 do 8 mm tak zwane mini zawieszenia, które stosuje się w przedziale średnic od 5 do 6,5mm włącznie. Takie rozwiązanie sprawia, że można je zastosować wszędzie tam, gdzie jest ograniczona ilość miejsca na dźwigu.