Producent lin stalowych

Producent lin stalowych określa kryteria wymiany lin a także sposób ich konserwacji w zgodzie z normą dźwigową. Producent lin stalowych dźwigowych Gustav Wolf zaleca smarowanie uzupełniające jako znaczący sposób wydłużania żywotności lin.

Przeprowadzono badania, które udowadniają, że liny, które były smarowane uzupełniająco o 30 % wydłużają swoją żywotność w stosunku do lin, które podczas ich użytkowania nigdy nie były smarowane. Wielu konserwatorów lin do tej pory wyraża zdziwienie, słysząc o smarowaniu uzupełniającym. Producent Gustav Wolf poleca do smarowania uzupełniającego smar nazwany T86, a który składem zbliżony jest do smaru stosowanego do lin Gustav Wolf podczas ich procesu produkcji. Dzięki temu smary te współgrają ze sobą, nie szkodząc linie, a jedynie ją konserwując i jednocześnie znacząco wydłużając jej żywotność.

Liny powinny być sprawdzane przynajmniej raz w roku pod kątem ewentualnego niedoboru smaru. W razie jego braku należy go uzupełnić . Można to zrobić nakładając smar bezpośrednio z butelki 1 litrowej, zakończonej dozownikiem lub przy pomocy specjalnego urządzenia, które mamy w ofercie. Urządzenie to jest bardzo praktyczne w przypadku posiadania większej ilości dźwigów w konserwacji. Świadomość roli smarowania uzupełniającego lin stalowych stale rośnie.